POUKŁADAJMY POWIETRZE! [BEZPŁATNE EKO_WARSZTATY DLA DZIECI]

29.04.2017, 14:00-16:00

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! 29 kwietnia Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 8 do 11 lat do zabawy i wspólnego eko-działania! 

POUKŁADAJMY POWIETRZE!

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Poukładajmy powietrze!”, podczas których dowiemy się czym jest efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa i kwaśne deszcze. Połączeni w grupy wspólnie wykonamy niezwykłe puzzle i kostki edukacyjne dotyczące zanieczyszczenia powietrza, dzięki którym utrwalimy zdobytą wiedzę a także nauczymy się kreatywnie wykorzystywać surowce pochodzenia wtórnego, by cieszyć się praktyczną grą nawet po zajęciach!

Do zobaczenia: CRZ Krzywy Komin, ul. S. Dubois 33-35a

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!


Termin: 29 kwietnia 2017 (SOBOTA)

Godzina: 14:00-16:00

Wiek dzieci:  6-13 lat

Miejsce: CRZ Krzywy Komin

Prowadzący: Agata Łoś

Organizator: Fundacja Open Mind

Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa DolnośląskiegoPrezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Patronat merytoryczny: Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLIFE-APIS/PL

Partner główny:

 

Partner: MPK Wrocław

Patroni medialni: ekologia.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, DOKiS, Magazyn Fika, Tashka, qlturka.pl, ulicaekologiczna.pl, ekogroup.info, egodziecka.pl, ladnebebe.pl, czasdzieci.pl, juniorowo.pl


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło”

Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu.

Podczas naszej ekologicznej przygody wspólnie z dziećmi, naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”!

Partner Główny Projektu

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.  produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Prowadzący: Agata Łoś

Z wykształcenia filolog, plastyk wystawiennik.Studentka Podyplomowych Studiów Pedagogicznych na kierunku – Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna z przygotowaniem pedagogicznym. Od kwietnia 2012 roku prezes/współzałożycielka Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej „Gniazdko”. Aktywna rekodzielniczka. Autorka i prowadząca licznych działań o charakterze ekologicznym i artystycznym. W swych działaniach skupia się na łączeniu sztuki z upcyklingiem, propagowaniu ekologicznego stylu życia ze świadomą konsumpcją. Na co dzień współpracuje z wrocławskim Ekocentrum, którego beneficjentem jest Fundacja Ekorozwoju - w roli edukatorki z zakresu edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest również koordynatorką i kierowniczką Klubu Seniora na Nadodrzu. Posiada bardzo bogate doświadczenie w dziedzinie warsztatów kreatywnych, poniżej kilka wyszczególnionych projektów : • “…a z mej książki wyszło słońce”- jeden ze zwycięskich projektów realizowanych w ramach program Dom Kultury + we współpracy z Wrocławiem 2016 Europejską Stolicą Kultury , Biurem Festiwalowym Impart oraz Narodowym Centrum Kultury. Projekt zakładał cykl spotkań w świetlicy środowiskowej mających na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczęszczającej do świetlic środowiskowych, których finałem było przedstawienie teatralne przy użyciu rekwizytów i scenografii wykonanej przez uczestników przy użyciu surowców pochodzenia wtórnego. • Ikea Centres Polska S.A. – „Recykling na wielką skalę”. Projekt dotyczył działań o charakterze ekologicznym. Objął ponad 1000 dzieci z wrocławskich przedszkoli i placówek z gminy Kobierzyce. Zajęcia miały formę interdyscyplinarną łączącą edukację z warsztatami z upcyklingu. • „Sąsiedzka przestrzeń”- cykl warsztatów na terenie Polski promujących proekologiczne zachowania tj. upiększanie przestrzeni wokół siebie, segregacja odpadów, twórczy recykling. • Współpraca z Brave Festival, na potrzeby którego został wykonany komplet mebli i gadżetów z surowców pochodzenia wtórnego. • Autorka ponad 2,5 m rzeźby bociana z surowców odpadowych wykonana na potrzeby festiwalu recyklingu w Gdańsku. • Niekonwencjonalne scenografie wykorzystywane do oprawy wizualnej działań kulturalnych we Wrocławiu, między innymi dla „Antykabaret – Dobry Wieczór we Wrocławiu”, Jazztopad, Noce Artystycznego Nadodrza, obrony prac dyplomowych w PWST. • Cyklicznie prowadzi kreatywne zajęcia w klubach seniora, świetlicach środowiskowych, przedszkolach i żłobkach, ośrodkach szkolno-wychowawczych, ośrodkach dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Kontakt: Agata Łoś – 609-666-823, hogatalos@gmail.com

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

20

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak