Kogeneracja - Łączy Nas Ciepło - Zwiedzanie Elektrociepłowni

18.09.2017, 9:00-10:30, 10:45-12:15, 12:30-14:00

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Żonglujemy ekologicznymi zagadnieniami, aby dzieciaki wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, a to wszystko nie poprzez nudne wkuwanie, lecz poprzez świetną zabawę.  Już po raz kolejny Fundacja OPEN MIND wraz z Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A., zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do wspólnego eko-działania.

 18 września zapraszamy najmłodszych do wspólnego odkrywania tajemnic i zakamarków wrocławskiej elektrociepłowni przy ul. Łowieckiej. Tego szczególnego dnia dzieci będą miały okazję poznać jej pracę od podszewki. Przekonają się również, że elektrociepłownia to eko-przyjaciel miasta!  Podczas zwiedzania poznają  historię obiektu, przyjrzą się procesowi powstawania ciepła i prądu. Dowiedzą się dlaczego z komina leci biała para, a nie dym. Pospacerują po zakamarkach zakładu, by przekonać się na własne oczy, co sprawia, że mieszkańcy Wrocławia mogą oglądać swoje ulubione programy w telewizji, grać na komputerach, brać gorące kąpiele i spać w ciepłych pokojach zimą. Na uczestników dodatkowo czekają konkursy wiedzy z atrakcyjnymi nagrodami!

Pozdrawiamy ciepło i do zobaczenia!

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zapisy – LINK

Zaglądajcie na profil FB/Wrocław Łączy Nas Ciepło i łapcie najnowsze eko-informacje oraz ciepłe niespodzianki!

 _

koge

 

Organizator: Fundacja Open Mind   I Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space

Partner główny: Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. z Grupy EDF produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.                  

Patronat honorowy:  Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Rzecznik Praw Dziecka, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Patronat merytoryczny:  Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Life-Apis/pl,

Patroni medialni: ekologia.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, Magazyn Fika, Tashka, Qlturka.pl, egodziecka.pl, egaga.pl, ulicaekologiczna.pl, ekogroup.info, ladnebebe.pl, czasdzieci.pl, juniorowo.pl, DOKiS. 

O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło”

Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu. Podczas ekologicznej przygody wspólnie z naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”! www.wroclawlaczynascieplo.pl

Partner Główny Projektu

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

60

Miejsce wydarzenia:

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak