“Burza w filiżance” - bezpłatne warsztaty dla dzieci w Dzień Ziemi

22.04.2017, 12:00-13:30

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! 22 kwietnia, w Dzień Ziemi, dzieciaki będą miały niepowtarzalną okazję przyjrzeć się różnym zjawiskom pogodowym i rozłożyć je na czynniki pierwsze. Dowiedzą się skąd, dlaczego biorą się chmury i co ze sobą przynoszą! To wszystko podczas bezpłatnej wycieczki i warsztatów  do Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery UWr.Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania! 

Dzień Ziemi to data warta uczczenia! Spędźmy to zielone święto w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego. Zapraszamy do udziału w wyjątkowych warsztatach, podczas których dzieci przeprowadzą różnorodne doświadczenia fizyczne w profesjonalnym laboratorium. Dzięki temu odkryją, jak powstają poszczególne zjawiska pogodowe, a także poznają różnorodne właściwości powietrza oraz związane z nimi zależności związane z jego ciśnieniem, temperaturą i gęstością. Zastanowimy się również, w jaki sposób przemieszcza się powietrze, zarówno w małej skali – w mieście, jak i w dużej skali – na całej planecie. Odnajdziemy też odpowiedź na pytanie: jak powstają chmury? Po warsztatach zwiedzimy wszystkie zakamarki niezwykłego Obserwatorium Meteorologicznego. 

Po takiej sobocie powietrze i wszelakie zjawiska pogodowe nie będą miały przed nami tajemnic!

Do zobaczenia: Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski, ul. Kosiby 8, Wrocław

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!


Termin: 22 kwietnia 2017 (SOBOTA)

Godzina: 12:00-13:30

Wiek dzieci:  6-13 lat

Miejsce: Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski, ul. Kosiby 8, Wrocław

Prowadzący: Anetta Drzeniecka – Osiadacz, Tymoteusz Sawiński

Organizator: Fundacja Open Mind

Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa DolnośląskiegoPrezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Patronat merytoryczny: Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLIFE-APIS/PL

Partner główny:

 

Partner: MPK Wrocław

Patroni medialni: ekologia.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, DOKiS, Magazyn Fika, Tashka, qlturka.pl, ulicaekologiczna.pl, ekogroup.info, egodziecka.pl, ladnebebe.pl, czasdzieci.pl, juniorowo.pl


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło”

Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu.

Podczas naszej ekologicznej przygody wspólnie z dziećmi, naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”!

Partner Główny Projektu

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

28

Miejsce wydarzenia:

Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski, ul. Kosiby 8, Wrocław

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak