GREEN DAY #2 - Tworzymy zielone Ogrody Nadodrza

30.09.2017, 11:00-14:00

„Wrocław – łączy nas ciepło” zaprasza do tworzenia zielonych Ogrodów Nadodrza. Podczas pierwsze edycji 27 maja zasadziliśmy ponad 1000 krzewów przy ulicy Otwartej we Wrocławiu. Podczas kolejnej wrześniowej odsłony „Green Day” #2 na Wrocławian czekać będzie 1500 Ligustrum vulgare, które zazielenią wrocławskie Nadodrze!

Tereny zielone pełnią bardzo ważną funkcję we współczesnym mieście. Wpływają na jakość powietrza, na nasze samopoczucie i pozytywnie poprawiają estetykę miasta, dlatego zachęcamy do działania od najmłodszych lat. Już 30 września zapraszamy dzieci, rodziców, sąsiadów, babcie i dziadków, wujków i ciocie oraz wszystkich mieszkańców Wrocławia do wspólnego eko-działania.

Podczas pierwszego spotkania z cyklu „Green Day”, Fundacja Open Mind wraz z partnerami, dziećmi i rodzicami posadziła ponad 1000 krzewów przy ul. Otwartej na wrocławskim Nadodrzu. We wrześniu na miłośników zielonych przestrzeni w sercu miasta czekać będzie ponad 1500 sadzonek. Z pewnością czeka na nas trochę ciężkiej pracy, ale fantastyczne efekty zawsze przynoszą ogrom satysfakcji i radości. My zapewniamy sadzonki krzewów „Ligustrum vulgare”, wsparcie ogrodników i eko-wolontariuszy UPS, a przede wszystkim dobrą atmosferę. Rezerwujcie czas i dołączajcie do nas! Pamiętajcie o odpowiednim stroju i wyposażeniu. Mile widziane saperki, łopaty, konewki, grabki i WY!

Krzewy sadzimy dzięki wsparciu UPS Polska, EkoCentrum Wrocław, Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., Park M oraz BKW Usługi Komunalne Sp. z o.o.

Udekorujmy razem naszą miejską dżungle jeszcze większą ilością zieleni bo nie chcemy żyć w smutnym, betonowym mieście! 

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!

Do zobaczenia!  

Zapisy TUTAJ

Udział w warsztatach możliwy jest po zaakceptowaniu regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim. Przed zajęciami poprosimy Państwa również o wypełnienie niezbędnych oświadczeń.

_

16804700_10211732401655097_62939602_o

Organizator: Fundacja Open Mind  

Współorganizacja: CRZ Krzywy KominGrupakreatywni.plKids Design Space 

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek MichalakMarszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Patronat merytoryczny: Uniwersytet WrocławskiHumanitarium. Ogrody DoświadczeńZakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu WrocławskiegoInstytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLife-Apis/pl

Partner główny: Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.     

Partner: MPK Wrocław

Patroni medialni: ekologia.plRadio WrocławRadio RAMFathersDOKiSMagazyn FikaTashkaqlturka.plulicaekologiczna.plekogroup.infoegodziecka.pl,  ladnebebe.plczasdzieci.pljuniorowo.pl


 

Do zobaczenia we Wrocławiu!

 

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

100

Miejsce wydarzenia:

ul. Otwarta, Wrocław Nadodrze

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak