Dzień Gapienia się w Niebo - wycieczka do Planetarium

14.04.2017, 10:00-12:00

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania!  14 kwietnia dzieciaki wybiorą się na bezpłatną wycieczkę „Dzień Gapienia się w Niebo” do wrocławskiego Planetarium.

W „Dzień Gapienia się w Niebo” wspólnie przekonamy się, że Ziemia to tylko jedna, mała planeta w całym bezmiarze Wszechświata, a co za tym idzie – nasze kłopoty są tak niewielkie, że z pewnością możemy je rozwiązać, o ile tylko zechcemy. Powitalną dyskusję poświęcimy scharaketryzowaniu Ziemi jako planecie, która jest naszym schronieniem. Porozmawiamy też o zjawiskach związanych z obecnością Księżyca orbicie ziemskiej, a także o miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym i w całym Kosmosie.

Podczas niezwykłego „Spaceru po nocnym niebie” obejrzymy dobowe i roczne zmiany wyglądu nocnego nieba, poznamy najbardziej charakterystyczne gwiazdozbiory, najbliższe nam planety Układu Słonecznego, najdalsze galaktyki oraz najsłynniejsze mgławice. Przyjrzymy się także ruchowi pozornemu gwiazd w różnych szerokościach geograficznych – we Wrocławiu, na równiku oraz na biegunie północnym.

Po dniu pełnym wrażeń, niebo nie będzie miało przed nami tajemnic!

Do zobaczenia: Planetarium,  ul. Mikołaja Kopernika 11 we  Wrocławiu

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!


Termin:  14 kwietnia 2017 (PIĄTEK)

Godzina: 10:00-12:00

Wiek dzieci:   6-13 lat

Miejsce: Planetarium, ul. Mikołaja Kopernika 11 we Wrocławiu

Prowadzący: Barbara Cader Sroka, dr Paweł Preś

Organizator: Fundacja Open Mind

Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa DolnośląskiegoPrezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Patronat merytoryczny: Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLIFE-APIS/PL

Partner główny:

 

Partner: MPK Wrocław

Patroni medialni: ekologia.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, DOKiS, Magazyn Fika, Tashka, qlturka.pl, ulicaekologiczna.pl, ekogroup.info, egodziecka.pl, ladnebebe.pl, czasdzieci.pl, juniorowo.pl


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło”

Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu.

Podczas naszej ekologicznej przygody wspólnie z dziećmi, naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”!

Partner Główny Projektu

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

28

Miejsce wydarzenia:

Planetarium, ul. Mikołaja Kopernika 11 we Wrocławiu

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak