DZIEŃ PSZCZÓŁ – BEZPŁATNE WARSZTATY DLA DZIECI

08.08.2017, 10:00-11:00 LUB 11:00-12:00 LUB 12:00-13:00

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Żonglujemy ekologicznymi zagadnieniami, aby dzieciaki wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, a to wszystko nie poprzez nudne wkuwanie, lecz poprzez świetną zabawę. Już po raz kolejny Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat do wspólnego eko-działania. 8 sierpnia poznamy niezwykły świat pszczół!

unnamed (1)

 Nawet nie wyobrażacie sobie, jak ważne w naszym życiu oraz w funkcjonowaniu całego ekosystemu, są pszczoły. To właśnie od ich działalności zależy choćby, czy na wiosnę zakwitną kwiaty, czy latem zasmakujemy pysznych czereśni, a jesienią upieczemy jabłecznik z owoców dorodnych jabłoni. Te wyjątkowe owady zapylają aż trzy czwarte roślin, które codziennie spożywamy! Podczas nadchodzących warsztatów zastanowimy się nad różnorodnymi rolami, które pszczoły pełnią w przyrodzie. Poznamy budowę domów pszczół i przyjrzymy się ich życiu z bliska, dzięki szklanemu ulowi. Dowiemy się również, na czym polega praca pszczelarza, jakie narzędzia są mu niezbędne, a także czym jest pszczelarstwo miejskie. Nie zapomnimy o omówieniu ekologicznych niebezpieczeństw, coraz częściej zagrażającym pszczółkom.

Przewidujemy również możliwość degustacji oraz zakupu miodu od Pszczelarium.

ZAPISY KLIKNIJ <<<<TUTAJ>>>>

Warsztaty potrwają około 60 minut. Do wyboru trzy godziny: 

  • 10:00-11:00,
  • 11:00-12:00,
  • 12:00-13:00.

Do zobaczenia!

Udział w warsztatach możliwy jest po zaakceptowaniu regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim. Przed zajęciami poprosimy Państwa również o wypełnienie niezbędnych oświadczeń.

16804700_10211732401655097_62939602_o

Organizator: Fundacja Open Mind  

Współorganizacja: CRZ Krzywy KominGrupakreatywni.plKids Design Space 

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek MichalakMarszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Patronat merytoryczny: Uniwersytet WrocławskiHumanitarium. Ogrody DoświadczeńZakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu WrocławskiegoInstytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLife-Apis/pl

Partner główny:

Partner: MPK Wrocław, Wroclavia

Patroni medialni: ekologia.plRadio WrocławRadio RAMFathersDOKiSMagazyn FikaTashkaqlturka.plulicaekologiczna.plekogroup.infoegodziecka.pl,  ladnebebe.plczasdzieci.pljuniorowo.pl


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło”

Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu. Podczas ekologicznej przygody wspólnie z naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”! www.wroclawlaczynascieplo.pl

Partner Główny Projektu

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Partner Wydarzenia

Wroclavia to nowe, lifestylowe centrum handlowe zlokalizowane w centrum Wrocławia, którego otwarcie planowane jest na 18 października 2017 r.

We Wroclavii znajdzie się ok. 200 sklepów, kawiarni i restauracji, a także kino z pierwszym w mieście IMAXem, sala zabaw dla dzieci, klub fitness, dworzec autobusowy oraz zielony ogród. Wyróżnikiem Wroclavii będzie niezwykle staranna obsługa, nowoczesna architektura oraz zastosowanie nowoczesnych technologii i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Już na etapie projektowo-budowlanym część handlowa Wroclavii uzyskała certyfikat ekologiczny BREEAM Interim, odzwierciedlający stosowaną przez inwestora zasadę poszanowania środowiska naturalnego, zdobywając najwyższy w całej Europie rezultat dla centrum handlowego w budowie (81,3 proc. punktów). Właściciel Wroclavii, firma Unibail-Rodamco w swoich warszawskich centrach: Arkadii, Galerii Wileńskiej i Galerii Mokotów posiada 15 uli, w których mieszka niemal milion pszczół. Ule planowane są także we Wroclavii.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Prowadzący: Pszczelarium

Pszczelarium to rodzinna firma, która powstała po dwudziestu latach hobbystycznego „pszczelarzenia”. Od 2013 roku realizuje pionierski w Polsce pomysł pomagania pszczołom poprzez zapraszanie ich bliżej nas, czyli do miast. Pasieki prowadzone przez Pszczelarium można spotkać na dachach, w ogrodach i parkach Warszawy, Gdańska i Katowic, np. na dachu Centrum Handlowego Arkadia w Warszawie, dachu biurowca Ergo Hestia w Gdańsku i zielonym tarasie Unilever w centrum Katowic. W efekcie Pszczelarium opiekuje się kilkoma milionami pszczół. Pozyskuje od nich doskonały i nieoczywisty miejski miód. Prowadzą również warsztaty i szkolenia pszczelarskie. Więcej na pszczelarium.pl.

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

54

Miejsce wydarzenia:

CRZ Krzywy Komin

ZAPISZ SIĘ

informacja o zapisach
w treści opisu warsztatów

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak