NAUKOWA SOBOTA – „KATASTROFA EKOLOGICZNA”

25.03.2017, 12.00-14.00

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania! 25 marca dzieciaki wybiorą się na bezpłatną wycieczkę i warsztaty Naukowa sobota – „Katastrofa ekologiczna” do wrocławskiego Centrum Nauki Humanitarium. Ogrody doświadczeń.

Najbliższa sobota będzie wyjątkowa, bo edukacja przez doświadczanie to wielka frajda! Podczas warsztatów „Katastrofa ekologiczna” wrocławskie dzieciaki staną przed nie lada wyzwaniem – będą musiały poradzić sobie z opanowaniem prawdziwego kataklizmu. Kto nie chciałby zostać super bohaterem i ocalić świat? Na całe szczęście, akurat ta katastrofa zajdzie w przestrzeni laboratorium. Będzie tylko pretekstem do odkrycia szeregu metod  rozprawiania się z zanieczyszczeniami środowiska.

Na warsztatach jednak się nie skończy! Zwiedzanie wystawy „OZE” to okazja do poznania przeróżnych sposobów na przetworzenie konkretnych rodzajów energii naturalnej w energię elektryczną, którą znamy z naszych domów, szkół czy sklepów. Nie będą to sposoby nudne! Oświetlimy energią słoneczną cały Wrocław, wyprodukujemy energię elektryczną siłą naszych mięśni poprzez ściganie się na „rowerze”, a energii sprężonego powietrza użyjemy do… układania fryzury! Na koniec wystrzelimy kosmiczną rakietę napędzaną wodorem w misję specjalną. Poeksperymentujmy razem!

Do zobaczenia: Centrum Nauki Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, ul.  Stabłowicka 147a, 50-001 Wrocław (Kampus Pracze)

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!


Termin: 11 marca 2017 (SOBOTA)

Godzina: 12:00-14:00

Wiek dzieci: 6-13 lat

Miejsce: Humanitarium. Ogrody doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, 50-001 Wrocław, Kampus Pracze

Organizator: Fundacja Open Mind

Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa DolnośląskiegoPrezydent Wrocławia, Dyrektor Wydziały Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia

Patronat merytoryczny: Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLIFE-APIS/PL

Partner główny:

 

Partner: MPK Wrocław

Patroni medialni: ekologia.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, DOKiS, Magazyn Fika, Tashka, qlturka.pl, ulicaekologiczna.pl, ekogroup.info, egodziecka.pl, ladnebebe.pl, czasdzieci.pl, juniorowo.pl


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło”

Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu.

Podczas naszej ekologicznej przygody wspólnie z dziećmi, naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”!

Partner Główny Projektu

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.  produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Cena:

DARMOWE

Ilość miejsc:

30

Miejsce wydarzenia:

Centrum Nauki Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, 50-001 Wrocław (Kampus Pracze)

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak