OZE Wiatr - powietrze i jego skład

11.03.2017, 12:00-14:00

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Marzy nam się oddychanie czystym powietrzem, SMOGOWI zatem mówimy NIE! Naszą ekologiczną przygodę czas zacząć! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania! 11 marca, dzieciaki wybiorą się na bezpłatną wycieczkę i warsztaty „OZE WIATR – powietrze i jego skład” do wrocławskiego Centrum Nauki Humanitarium.

Wspólnie z dziećmi rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze. Na małych eko-odkrywców czekają niezwykłe eksperymenty, z zakresu chemii i fizyki, podczas których oznaczą ilościowo zawartość tlenu i jakościowo zawartość dwutlenku węgla w powietrzu. Wykonując ciekawe reakcje chemiczne przekonują się co tak naprawdę zawiera w sobie powietrze. Po warsztatach przejdziemy do zwiedzania wystawy „OZE”, podczas której dzieci przekonają się, jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii, pochodzącej ze źródeł naturalnych, w tę elektryczną, płynącą bezpośrednio do naszych gniazdek. Wystawa OZE to niesamowita podróż w głąb nauki poprzez zabawę, która jednocześnie skłania dzieci do zadawania pytań na temat energii i jak ją pozyskać w najmniej szkodzący naturze sposób. Sprawdzimy jak oświetlić energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, jak wysłać rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, wyprodukować energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i użyć energii sprężonego powietrza … do układania fryzury!

Do zobaczenia: Centrum Nauki Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, ul.  Stabłowicka 147a, 50-001 Wrocław (Kampus Pracze)

Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!


Termin: 11 marca 2017 (SOBOTA)

Godzina: 12:00-14:00

Wiek dzieci: 6-13 lat

Miejsce: Humanitarium. Ogrody doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a, 50-001 Wrocław, Kampus Pracze

Organizator: Fundacja Open Mind

Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Patronat merytoryczny: Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLIFE-APIS/PL

Partner główny:

 

Partner: MPK Wrocław

Patroni medialni: ekologia.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, DOKiS, Magazyn Fika, Tashka, qlturka.pl, ulicaekologiczna.pl, ekogroup.info, egodziecka.pl, ladnebebe.pl, czasdzieci.pl, juniorowo.pl


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło”

Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu.

Podczas naszej ekologicznej przygody wspólnie z dziećmi, naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”!

Partner Główny Projektu

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

Humanitarium. Ogrody doświadczeń

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak