Z pamiętnika "Łowcy Chmur"

04.03.2017, 12:00 - 14:00

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Marzy nam się oddychanie czystym powietrzem, SMOGOWI zatem mówimy NIE! Naszą ekologiczną przygodę czas zacząć! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania! 4 marca, zapraszamy na bezpłatną wycieczkę i warsztaty „Z pamiętnika Łowcy Chmur” … czyli jak i dlaczego mierzymy zanieczyszczenie atmosfery.

 

Wspólnie z dziećmi odwiedzimy Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski przy ul. Kosiby 8 we Wrocławiu. W praktyce sprawdzimy jak działają pomiary skażenia atmosfery. Niezwykle ważne nie tylko dla specjalistów, ale także dla nas, mieszkańców Wrocławia! Nabierają szczególnego znaczenia w miarę, jak coraz mocniej odczuwamy skutki nadmiernej emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Obszar Wrocławia jest idealnym terenem dla tego typu badań, porównawczo nasz poligon doświadczalny przeniesiemy także na delikatne i bardzo wrażliwe ekosystemy górskie. Oprócz poważnie brzmiącej metodyki badawczej, poza pomiarami parametrów powietrza suchego i hydrometeorów (opadów i osadów atmosferycznych), opowiemy także o badaniach pokrywy śnieżnej, a nawet pokażemy badania próbek drewna leśnych drzew.

Dodatkowo sprawdzimy, co dzieje się z palonymi substancjami i organizmami poddanymi działaniu dymu – czeka nas nie tylko teoria, ale także ekscytujące eksperymenty!

Zastanowimy się także, co możemy z tym zrobić? Jak możemy zapobiegać zanieczyszczaniu powietrza? Jak chronić nasze zdrowie? Tego i wiele więcej dowiemy się na spotkaniu w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Przyłączcie się do „Wrocław – łączy nas ciepło”! Będzie kreatywnie, twórczo i ekologicznie! Udział w programie jest bezpłatny!


Termin: 4 marca 2017 (SOBOTA)

Godzina: 12:00-14:00

Wiek dzieci: 6-13 lat

Miejsce: Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytet Wrocławski, ul. Kosiby 8, Wrocław

Organizator: Fundacja Open Mind

Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl, Kids Design Space

Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Patronat merytoryczny: Uniwersytet Wrocławski, Humanitarium. Ogrody Doświadczeń, Zakład Klimatologii i Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu WrocławskiegoLIFE-APIS/PL

Partner główny:

 

Partner: MPK Wrocław

Patroni medialni: ekologia.pl, Radio Wrocław, Radio RAM, Fathers, DOKiS, Magazyn Fika, Tashka, qlturka.pl, ulicaekologiczna.pl, ekogroup.info, egodziecka.pl, ladnebebe.pl, czasdzieci.pl, juniorowo.pl


O projekcie „Wrocław – łączy nas ciepło”

Fundacja OPEN MIND zaprasza do zabawy, dialogu i pozytywnego eko-działania! Przez kilka najbliższych miesięcy przeprowadzimy dzieci przez proces walki o lepsze powietrze we Wrocławiu.

Podczas naszej ekologicznej przygody wspólnie z dziećmi, naukowcami i społecznikami rozłożymy powietrze na czynniki pierwsze! Sprawdzimy czy SMOG to taki straszny stwór z naszej wyobraźni, czy realne naukowe zjawisko. Przed nami cykl bezpłatnych eksperymentów, warsztatów i wycieczek, które wyposażą najmłodszych mieszkańców Wrocławia, nie tylko w wiedzę na temat ekologii, ale przede wszystkim zainspirują do poszukiwania rozwiązań realnych problemów miejskiego ekosystemu. Wyobraźcie sobie projekt, dzięki któremu dzieci nie zdobywają wiedzy jedynie ze szkolnej ławki. Opuszczają ją, aby doświadczać, eksperymentować i zwiedzać. Zdobyte inspiracje przetwarzają w rozwiązania, które wdrażają w życie z swoimi rówieśników, zarażając pozytywną energią dobrych zmian dorosłych. Taki właśnie będzie projekt „Wrocław – łączy nas ciepło”!

Partner Główny Projektu

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A.  produkuje ciepło i energię elektryczną dla ponad połowy mieszkańców Wrocławia za pomocą nowoczesnych i ekologicznych instalacji. KOGENERACJA również ciepło myśli o mieszkańcach – wdraża programy pomocy społecznej, wspiera organizacje integrujące osoby niepełnosprawne, angażuje się w mecenat nad utalentowanymi studentami oraz prowadzi działalność edukacyjną w zakresie rozbudzania postaw proekologicznych szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Cena:

DARMOWE

Miejsce wydarzenia:

Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Copyright 2017 Fundacja Open Mind | Certa Software Mateusz Stefaniak